• açık oylayan kızın vermek istediği mesaj

  .
  Sadece açık oyladıysa;

  açık oylayan kızın vermek istediği mesaj

  şeklinde

  Açık oylayıp favladıysa;

  açık oylayan kızın vermek istediği mesaj

  Şeklinde olan mesajdır.
  6 -9 ... icimdeolenbirivarr
 • kendini bulmak

  .
  bazen üstüste kötü şeyler olur. hatalar yapar, kendine çok kızarsın. ya da yoğun, kaçamadığın, sistematik kötülüğe maruz kalırsın. yaptığın iyiliğin, gösterdiğin nezaketin, çabanın bir anlamı olmadığını düşünür, içine kapanırsın. duygusuz, tepkisiz birine dönüşürsün. artık senden eser yoktur. geri getirmek için çaba lazımdır ve bilirsin ki bu çok zordur.
  5 ... nadia nadia
 • insana zevk veren basit şeyler

  .
  en sevdiğiniz yemeği, en sevdiğiniz filmi, diziyi, programı vs izlerken yemek.
  7 ... en asaletli duygularin adami
 • günün tablosu

  .
  günün tablosu

  "Aşk Mektubu"

  Johannes Vermeer / 1669-70 / Yağlı Boya / Rijk Müzesi / Amsterdam

  Hizmetçinin eli belinde duruşu evin hanımına karşı küstahça bir tavır anlamına gelir.

  Ev mahremiyetini simgeleyen süpürgenin yanında duran terlikler, dağınık evi sembolize ediyor. Hizmetçinin yanındaki sepet içerisinde duran temiz çamaşırlar yerlerine yerleştirilmek için beklemede.

  Sağ alt köşede yazılı notalar var.

  Rönesans çalgısı (bkz: Cittern) çalan evin hanımın sarı saten ve yakası kürklü ceketi zengin bir görüntü veriyor, inci küpeleri kibir ve de bekareti simgeler.

  Sağ köşede karanlığın ve derinliği içerisinde görebildiğimiz ocak, sevginin sembolüdür.

  17. yüzyılda, kadınların arkasında gördüğümüz deniz manzaralı tablo uzakta / gemide olan sevgiliye referans verir. mektup, evin hanımına uzaktaki ya da gemideki sevdiceğinden gelmiş olmalı.
  2 ... mastor
 • hayata dair gülümseten detaylar

  .
  hayata, daha doğrusu ilişkiye, sevmeye dair olan gülümseten detaylar taşıyorum içimde. henüz daha nasip olmadı çünkü. şöyle bir detay anlatayım. erkek olarak, sevdiğiniz sevgiliniz veya eşiniz hani yaz ayı olup, serin geçen bir günde ailenize misafirken, ve o sırada yemek masasında " üzerine hırka al, hırka vereyim" veya sevdiğinizin " evet ya gerçekten üşüdüm" demesi bana o sevgilinin ya da eşim olacak kişinin aile saadetinde ki sıcak ortamı veriyor sanki. hani bir de anneniz babanız da sevdiğinizi benimser, onu da kendi kızı, evladı gibi görürse, değme işte o an erkeğin keyfine. içinde ki gülümsemeye. yaşamadım ama o duyguyu istediğim için gözümde canlandı bir an.
  7 -1 ... en asaletli duygularin adami
 • geç kalmışlık

  .
  birçok şeye geç kaldım bari kitaplara kalmayayım. susuz kalmak gibidir. hele ki çok istediğiniz ama ulaşamadığınız artık ulaşamayacağınız o şey...
  19 ... gecenist
 • tanışma mesajı nasıl olmalı

  .
  Sözlükte genelde 10 kere açık oyluyorlar, aralara da 1-2 fav sıkıştırıyorlar sonra pusuya yatıyor hanım kızlarımız oysaki bi instagram adreslerini mesaj atsalar daha bi etkileyici gelecek.

  Zaten bu yaşımdan sonra kimseye tanışma mesajı atmam, üzerine aklımda da özel biri olunca anca iş kıza düşüyor.
  2 -1 ... just millionaire
 • gece

  .
  Çocukken en çok korktuğumuz, büyüdüğümüzde ise en çok sevdiğimiz zaman aralığı.
  7 ... ruzgara karsi yuruyen adam