• yazarların söylemek istedikleri

  461.
  Okuyun. Ne bulursanız değil sizi siz yapacak şeyleri okuyun. Aşın sınırlarınızı. Dar bakışlarınızı genişletin. Görün, anlayın, değerlendirin. Okuyarak bir süzgeç yapın kendinize. Hayatta gördüğünüz, yaşadığınız şeyleri, yeni tanıştığınız insanları bu kendi süzgecinizden geçirin. Kendi yolunuzu kendiniz çizin. Duymayın kimseyi. Yolunuza taş koyanlara başarı ile çıktığınız o dağların tepesinden bakın. Görün onların ufaklıklarını. Konuşacak bir kelimesi dahi olmayan bir insana dönüşmemek için okuyun.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • en çok sarılmak istediğiniz kişi

  4.
  Kendime. iyi dayanıyorsun diyip bir de alnımdan öpmek istiyorum. Düşsem de kalksam da ağlasam da her koşulda iyi ki kendimin yanındayım.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • yazarları en çok üzen şey

  90.
  Üstüme alınıp yazmamalıyım ben çaylağım. Beni üzende bu. Gün sayıyorum. Yazar olurum di mi abi?
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • kuru fasulye

  236.
  Nasıl kendi rızanız ile bu yemeği yiyorsunuz? Birde tavuk da bunu düşünüyorum.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • bir erkeği evliliğe ikna etmek

  61.
  istemeyen birini niye ikna etme çabasına giriyorsun?

  ikna ettin diyelim. Bütün evlilik senin ittirmenle gidecek. Yemeğini düşün, üstünü başını düşün, özel günleri düşün, onu mutlu etmek için her şeyi yap, kul köle ol. Böyle bir hayat mı hayalin? Ha bunların hepsini yaparsın sonucunda karşılığı ne? Sana diyim asık, hiçbir şeyden mutlu olmayan bir surat.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • kolalı jelibon

  24.
  Küçükken önce elimize alır koklardık. Sonra baş kapak kısmını ısırır yutardık. Kapağı açılmış gibi içmeye çalışırdık. Sonra bir güzel eme eme tadına varırdık.

  Güzel günlerdi. Böyle ufak şeylerle bile dünyanın en mutlu insanı olurduk.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • aşık olunacak insanı beklemek

  5.
  Sanırım umutların en safı, en temizi, en masumu. Ne büyük hayallerle o insanı bekliyorsun. Nelere inandırıyorsun kendini. Hatta o kadar ileri gidiyorsun ki hayatını girmiş insanı o kalıplara sokmaya çalışıyorsun. Onu kendi karakteri ile değilde olmasını istediğin şekille hayatında tutuyorsun. Toz konduramıyorsun. Kavgalar arttıkça bir bakıyorsun o insan o insan değil. Kendini koca bir yalana inandırmışsın.

  Yapma güzel kardeşim. Tanımadan sevme. Tanımadan hayal kurma. Tanımadan büyük adımlar atma.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • türkiye bilimde asla gelişmeyecek

  2.
  Mesele bu ya ya zaten. istemiyorlar düşünen, çalışan, gelişen genç beyinler. Hepsi salak olsun denilene uysun. Çok araştırmasın öğrenmesin. Gözü açılmasın. Elinde telefon, internet. O ne giymiş o nereye gitmiş. Kim kimle. Kalan son beyin hücrelerini de buna harcasınlar istiyorlar.

  Daha başımızı çok yerlere vuracağız.
  2 ... bensonubaslangicyaptim
 • alınmaca yok ama sözlük bok gibi

  0.
  Tam sözlüğe kayıt olup kendime yeni sayfa açmışken bu başlık hiç hoş olmadı. Nereye gitsem neye elimi atsam kuruyor.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • uzak mesafe ilişkisi

  3656.
  Hayatımda bir kere yaşadım. Yan odadan çıkıp gelecek gibi hissederdim. Sokak ortasında bir mesajı ile kahkaha attırırdı. Canım yansa canı yanardı. Farklı yastıklarda, farklı şehirlerde uyurduk ama beraber gözlerimizi kapatır beraber açardık.

  Ondan sonrada hayatıma giren oldu. Yanımda gördüğüm buluştuğum. Dokunduğum. Yanyana ama kalpler birbirinden uzak. Anlattığını anlamaz bağırsan duymaz.

  Önemli olan yanında olmadan yüreğine dokunabilmekmiş.
  2 ... bensonubaslangicyaptim
 • az kişinin bildiği muhteşem görgü kuralları

  217.
  Çok şey istemiyoruz en bilinenleri yapın zamanla bu az bilinenleride uygulayacaksınız.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • atmlerde uyulması gereken kurallar

  19.
  insan olmak olabilir. ilkokul birinci sınıfta öğretiyorlar sıraya girmeyi. Bir kol mesafesi falan. Ama olmuyor. Eğitim temelde eksik.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • antidepresan

  732.
  Canım ülkemde sanırım bir ben kaldım kullanmayan. Bedava dağıtıyorlar sanki. Herkes tiryakisi olmuş.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • tahrik edici kokular

  78.
  Tam tramvaydan iniyorsun yanından koşturarak birş geçiyor. Traş losyonu kokusu böyle burnunun ucundan içine geçiyor. Arkasından baka kalıyorsun.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • eleştiri

  75.
  Malesef ülkemizde hakaret ile karşılaştırılan bir eylemdir. insanlar herkesi eleştirmek istiyor ama bunu içindeki ona duyduğu hasetliği söyleyerek yapıyor. Sonucunda kırıcı, yıkıcı, üzücü ve bol hakaret dolu cümleler çıkıyor ortaya.

  Oysa bir düzgün bir dille konuşulduğunda eleştiri karşı tarafı düzeltir, hatasından döndürür ve dünyayı daha yaşanır bir hale getirir.

  Tabi görene, anlayana, fark edene.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • insanları anlamak

  31.
  Zordur. Çabalamak, uğraşamak, vakit ayırmak, önem vermek gerekir. Ama en önemlisi buna değecek insan olması. Yoksa ne yaparsan yap karşıdaki sana kendini açtığı kadardır.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • bekaret takıntısının sebepleri

  24.
  Neden erkekler geçmişi olmuş kadını kabul edemez gibi bir yargı var. Kadın kabul ediyor ama seni bütün geçmişin ile. Hatta bazı kadınlar var ki kendisini aldatmış olsa bile o erkeği kabul ediyor. Ama erkek gururuna yediremiyormuş. Hadi ordan! Kadının da hakkı geçmişi olmamış bir erkek.

  Bu takıntının tek sebebi toplum. Erkek yetiştirilirken o erkek yapar, gider gelir geri evine döner. Sen kadınsın otur bekle. Neden? Sen namusuna sahip çık. Sen kadınsın. Sen de erkeksin. Sen de sahip çık değerlerine.

  Namusu sadece kadınların omzuna yükleyerek devam ettiğiniz müddetçe gelişmiş beyinler olmayacak bu ülkede.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • çaylaklıktan çıkmak

  54.
  Bir gün yaşar mıyım bu duyguyu diye düşünüyorum. Beklemesi de güzel be!
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • en kinci burçlar

  10.
  Koç burcuyum. Bu burçta var mıdır bilmem ama bende fazlasıyla var. Elimde değil. Biri beni kırdıysa, üzdüysem, salak yerine koyduysa, benim verdiğim değere karşılık nankörlük yaparsa o kin ufak bir kıvılcımla başlar. Sonra içimi saran koca bir aleve dönüşür. O kin karşıma öyle bir geçer ki sen eskiden böyle değildin der. Ne yapayım sen yaptın beni böyle.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • erkekleri kızların gözünde bitiren olaylar

  1064.
  Karşısına geçip gerine gerine kendini överek konuşması, sürekli kendisi ile ilgili konuşması, sürekli kendini anlatması, hep kendinden bahsetmesi.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • yeni şeyler getiriyorum