• gülüşünü gizleyen kız

  4.
  Her zaman yapmacık gelmiştir bana. Cesur olun ya. Gülün, kahkaha atın, korkmayın. Kendiniz için yapın bunu. Sessiz, içine kapalı, duygularını belli etmeyen, saman altından su yürüten, sessiz durup bir yerlerde aklında tutan insanlar her zaman tehlikeli olmuştur benim gözümde.

  Ama bakın bir anda parlayan, sonrasında hemen durulan, bol kahkahalar ile gülen, içi dışı bir olan insanlara. Zarar gelmez bunlardan.
  ... bensonubaslangicyaptim
 • evlilikten soğutan nedenler

  279.
  Kişiden kişiye değişebilir. Kiminin göz yumduğuna kimisi dayanamayabilir.

  Benim için en korkutucu olanı iletişim kuramamak. Ki bence Türk toplumunda neredeyse birçok kavganın temelinde bu sorun yatar. Kadın sabahtan akşama kadar her şeyi yapar erkeğini bekler. Erkek akşam eve gelir yüzüne bakmadan karnını doyurur. Sonra beyaz atletini giyer. Televizyonun karşına geçer göbeğini kaşıya kaşıya izler. Kadın çay, meyve servisi yapar. Adam orda uyuklar. Sonra kadın kalk yatağa yat der. Gün biter. Bu mu? Evlilik bu mu cidden? Aklıma bu geldikçe koşarak uzaklaşmak istiyorum.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • şişko patates yarım kilo domates

  20.
  Bu dünyadaki en acımasız varlık çocuklar. Evet en masumları da bunlar.

  Düşünmezler karşımdaki söylediğime kırılır mı diye. Kalplerinde güya kötülük yok ama dillerine öyle şeyler vurur ki şaşarsın. En basitinden şişko biri ile bu şekilde dalga geçer arkadaşlık yapmazlar. Yarası olanı dışlarlar. Kendilerinden farklı olanı hep ötelerler. Kaç çocuk evine ağlayarak gider. Kaç çocuğu daha yedi sekiz yaşlarında özgüveni terk eder.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • annenin ağlaması

  149.
  Başlığı okumamla yüreğime öküz oturdu. Annem gözlerimin önüne geldi. Bilirim canı sıkkın. Dolmuş gırtlağına kadar. Ama sana gülümser. Dokunsan ağlar ama sen görme diye saklar. Zorlar kendini ağlamamak için kendini sıkmaktan boğazları iner.

  Bazen öyle bir an gelir ki tutamaz içine attıklarını. Yüreğinden gözlerine geçer. Döker gözyaşlarını. Hele de hıçkırarak ağlarsa parçalanır bütün yürekler. Bir şey de yapamazsın. Çaresizliği en çok bu zamanda hissediyorum. Dökülüyor annen gözlerinin önünde dağılıyor sen toplayamıyorsun. Bekliyorsun. Sen de ağlıyorsun.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • nerede o eski bayramlar diyen 99lu kız

  2.
  Herkes diyor o da desin diyeceğim de yaş tutmuyor güzel kardeşim.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • konuşmayı sevmemek

  18.
  Aslında her insan konuşmayı sever. Anlaşmak, iletişim kurmak, kıymetli vakitler geçirmek birer ihtiyaç. Ama burda önemli olan kiminle? istersen en lüks mekana git, lezzetli yemekler gelsin önüne, ne istersen olsun ama karşındaki insanla tek bir kelime bile paylaşamıyorsan önemi yok. işte böyle bir insanla konuşmak istemezsin. Yoksa düşmanlığın bu eyleme değildir. Bu eylemi gerçekleştiremediğin karşındaki insanadır.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • sevgiliye hitap biçimleri

  1658.
  Sevgili de olsa eş de olsa "hatun" hitap şekli her zaman bir adım öndedir.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • göbekli erkek

  155.
  Tıka basa yiyip, içip, yaşayandır. Evlendikten sonra daha da salıp karnını kaşıya kaşıya televizyon izleyen varlık.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • hamile kediyi parçalatan çocukların ifadeleri

  22.
  "Çünkü mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor" diye bir söz vardır. Gerçekten de öyle. Kediyi öldüren bu varlıklar seni öldürsem üzülmem diyor. Bu işte bir sonraki adım cinayet. Kendi ellerimizle kendimizi öldürüyoruz. Televizyonlar, haberler, özendiren internet videoları... Sonuç vahşi bir nesil.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • yol vermek

  11.
  Yoran, üzen, anlamayan, değer verdikçe kendini bir halt sanan, kendinden başkasını görmeyen, bencillikte Nirvana yapmış insanlara karşı yapılan insanı rahatlatan, içine huzur veren bir eylemdir.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • kumarbaz

  114.
  Orta okul zamanlarında okuduğum dostoyevski kitabı. Konusunu hatırlamıyorum ama kitaptan bir lezzet kalmış bende. Bir daha okumam lazım.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • zengin yiyeceğine evrilen fakir yiyecekleri

  16.
  Kesinlikle yulaf. insanlar atlarına çuvalla uyguna alıyor biz yarım gramına servet saçıyoruz.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • seninle şöyle olabilirdik

  892.
  Seninle şöyle olabilirdik değil de seninle iyi ki böyle olduk diyeceğimiz günleri yaşamak istiyorum. Her kimsen sana diyorum.
  2 ... bensonubaslangicyaptim
 • uyuyamamak

  1367.
  Neredeyse her gün yaşadığım sorun. Deli gibi uykum gelir. Telefonu falan bırakırım. Yatarım yatağıma. Kapatırım gözlerimi. Saat ilerler. Yarım saat, bir saat, iki saat... Dön, dön, dön... Bu sefer başlar kolum kaşınır bacağım kaşınır. Tuvaletim gelir. Susarım. Böyle sinirlerim gerilemeye başlar. Bacaklarım kasılır. Dönmekten artık sinir krizlerine girerim. Sağa dön sola dön. Herhalde bir yerden sonra yorulup uyuya kalıyorum.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • stefan zweig

  201.
  Bize hiçbir şey yapmadılar, bizi tümüyle hiçliğin içine yerleştirdiler, çünkü bilindiği gibi yeryüzünde hiçbir şey insan ruhuna hiçlik kadar baskı yapmaz.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • gecenin sözü

  14961.
  Haddinden fazla kimseyi sevme, güvenme, inanma. Oturtma onu kalbinde hemen bir tahtın üstüne. Alma başının üstüne. Yaşa, tanı, gör, anla. Onu kendisi ile tanı yüklediğin anlamlarla, üzerine giydirdiğin hayallerle değil.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • ciddi ilişki istememe sebepleri

  11.
  Aslında isteniyor ama o insanı bulduğuna emin olamadığın için şu an böyle bir şey düşünmüyorum diyorsun. Bende de oluyor. Tamam iyi hoş konuşuyoruz ama bir şey eksik. Bir şey durduruyor seni. Olmuyor o güven geçmiyor ya da karşı taraf veremiyor. Böyle ya tamam ben bununla olurum hissi gelmiyor. Öyle oluncada ne kadar çok istesen ciddi bir ilişki bir türlü başlayamıyorsun.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • aşk

  15811.
  Kendileri üst düzey kelimeler ile anlatılmaya çalışılır. Benzetmeler havada uçuşur. Böcekler, kelebekler... insanın gözünde büyütülür. Öyle anlatılır ki hayallerin en başına geçer. Bilinçaltı her gece bunu bulacağı günün hayali ile dolar.

  Sonuç. Kendini aşık zanneden mutsuz insanlarla dolu bir çevre. Demek ki öyle değilmiş.

  Uzakta, göklerde, bir başkasını bulunca olacak iş değilmiş bu. Her şey önce kalpteymiş. Her şey önce kendini sevmekte, kendine aşık olmaktaymış.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • ingilizceni konuştur

  79.
  Olmayan bir şey konuşamaz. Ne çektim senden ingilizce be. Korkulu rüyam. Aşamadım seni. Hayır anlamıyorum ne zaman, kim seni benden soğuttu. Bir barışsak artık.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • düşün ki o bunu okuyor

  2464.
  Bırakın geçmişe takılıp kalmayı. Yaşadın bitti. Şu saatten sonra şu satırları okusa ne okumasa ne. Saatlerce şurda ona sövsem ya da saatlerce onunla güzel geçen anılarımı anlatsam ne kazanacağım? Hiç. Koca bir hiç. Bakmak lazım azizim. Önümüze bakmak lazım. Ne olduğunu anladığın insanlar için artık tek bir harf bile harcamamak lazım.
  1 ... bensonubaslangicyaptim
 • yeni şeyler getiriyorum